Zboží

Sviťte efektivněji s kompaktními zářivkami

Přejete si svítit úsporněji a celkově efektivněji? Pokud ano, pak byste měli dát sbohem klasickým žárovkám, jak je znáte. Mnohem vhodnější jsou například zářivky s vhodnou technologií svícení. Například klasická zářivka https://www.lightpark.cz/kompaktni-zarivky/ již není tak efektivní, jako je tomu u kompaktních typů nebo dokonce LED panelů, které dokážou efektivně nahradit klasický zdroj světla, jak jej každý zná.Zářivka svítící v temnotě

Změna k lepšímu je vždy žádoucí

Když je vaším cílem svítit efektivně, úsporně, ekologicky a z dlouhodobého hlediska udržitelněji, pak je výběr osvětlení stěžejní. Co by vás však nemělo rozviklat, je někdy vyšší cena moderních zdrojů světla. Je to dáno mnohem delší životností, se kterou je možné u těchto zdrojů světla počítat. Je tedy dobré si celkově propočítat, na kolik vás vyjde svícení klasickými technologiemi a kolik zaplatíte za svícení technologiemi modernějšími. Jistě budete překvapeni, o jak velký rozdíl se jedná. Možná právě to bude impuls pro nákup novější a tedy efektivnější technologie.

Žárovka nebo zářivka?

Rozhodování mezi různými způsoby emitace světla, to je častý problém mnoha lidí. Je přitom klíčové, k jakým účelům chcete osvětlení využívat. Bude to osvětlení pro pracovní činnosti nebo pro rozjasnění domácnosti? To by měla být základní otázka, kterou si položíte. Například vláknová žárovka se skvěle hodila ke svícení u hospodářských zvířat, a to díky emitaci nemalé hodnoty tepla. Naopak LED žárovky jsou efektivnější v domácnostech, a to díky velkému produktovému spektru.Moderní osvětlení letiště
U zářivek se využití očekává zejména v podobě pracovního nasazení. Proto tohle osvětlení najdete v kancelářích nebo dílnách. Stejně tak se tyto zdroje světla využívají v exteriérech a všude tam, kde je třeba jasného světla.
Vaše rozhodnutí může padnout na jakýkoliv produkt, ale vždy byste měli smýšlet prakticky. To znamená volit takové zdroje světla, které budou vždy k danému účelu vhodné.