Nezařazené

Nejlepší kulinářské destinace na světě

Pokud jste gurmáni, určitě vás zajímá, kde se nejenom nejlépe najíst, ale kde je pro chlapa nejlepší posezení, kde se vám budou nejlépe věnovat a také jaké prostředí bude ono jídlo doprovázet. Jaká kuchyně by vám vyhovovala a kam byste si měli zajet prozkoumat nejrůznější pokrmy? Máme pro vás několik stylových destinací, kde se jistě nudit nebudete.

1. Singapur
Jídlo, to je pro Singapuřany národní sport. Vytvořili ideál mezi spojením britské a asijské kuchyně, což je sice neortodoxní, ale fascinující kombinace. Pokud byste chtěli ochutnat něco na vlastní jazyk, doporučujeme vám Singapurský festival jídla, který se koná týden v červenci.

2. Edinburgh
Skotské hlavní město je vyhlášené svými michelinskými hvězdičkami hned pro tři restaurace, ale také festivaly jídla. Nejznámějším z nich je Chuť Edinburghu, kde se každoročně ochutnávají nejlepší jídla a nejlepší nápoje.

3. Bologna
Italské město nehýří zrovna luxusem, ovšem když přijde na kuchyni, je to špička, elita mezi kulinářskými oblastmi, hlavně pokud jde o druhy vepřového masa kombinovaného s těstovinami.

4. Las Vegas
Není to zrovna město, které byste tipovali, že bude na vrcholu gastronomických oblastí? Zvažte zdejší šéfkuchaře: Godon Ramsay, Emeril Lagasse, Thomas Keller nebo Mario Batali.

5. Göteborg
Švédské město nabízí pět restaurací, které vlastní michelinské hvězdičky. Kuchyně je zde založená na mořských plodech a vynikajícím alkoholu, jehož výběr se jen tak někde nevidí.

6. Lucemburk
Malá a bohatá země se také pyšní několika kuchyněmi, které by stálo za to navštívit. Kombinuje se zde francouzská, belgická a německá kuchyně – rozhodně doporučujeme. Místními specialitami jsou pstruzi, štiky a raci. Ovšem pokud máte spíš sladký jazýček, doporučujeme vám místní koláčky a sladké pečivo.

7. Mougins
Francouzské město s pouhými šestnácti tisíci obyvateli má více než padesát restaurací – kdo by to byl řekl? To proto, že se jedná o doslova svatostánek s kulinářstvím. Neměli byste toto město opomenout, až se příště ocitnete ve Francii.

8. San Sebastian
Španělské město se nachází v baskicku a podle michelinských hvězdiček je právě tato oblast tou nej na seznamu kulinářských destinací. Proč? Můžete si zde objednat tapas. Co že to je? Malinké předkrmy, které se skládají například z bramborové tortilly, masových kuliček nebo třeba ze smažených rybiček. Navštive například Akelare, Arzak nebo Martin Berasateguj.