PC

PC

Co je to zkratka PC? Anglicky to je personal computer – v překladu osobní počítač. Máte svůj osobní počítač? Pokud ano, znáte ho moc dobře? Víte co obsahuje, čím je specifický, jestli Váš počítač je herní nebo spíše takový ten kancelářský na práci?

Já se osobně moc v počítačích nevyznám. Ale, když jsem měla ve škole hodinu IT, tak jsem v tom předmětu vynikala a čím to bylo? Protože jsem se to šprtala.

student-g2531d84c8_1920

V dnešním článku si popíšeme, co obsahuje a měl by obsahovat počítač. A poté k čemu je počítač dobrý, abyste si ho měli pořídit.

Tak co kdybychom si zavzpomínali na školská léta? Vezměte si kus papíru a napište si na papír co má mít základní počítač. Ano, teď otázka, který počítač myslím, protože teď se počítač říká jak stolním, tak i přenosným což je notebook. Tak si napište nejdřív stolní a přenosný. Ono to je ve směs stejné, ale i tak bychom mohli zapnout naše vzpomínky z hodin.

Stolní počítač by měl obsahovat, – obrazovku, reproduktory, klávesnici, myš a základní bednu, abychom mohli počítač pustit.

Přenosný počítač by měl obsahovat – jenom notebook, který má v sobě vše zabudované, akorát kdo je zvyklí na myš od stolního, tak může být i tahle myš.

man-gd6ce96981_1920

A co bychom mohli na počítači dělat? K čemu je? Opravdu ho potřebujeme?

Já měla osobně první počítač v 15 letech, popravdě jsem si myslela, že jsem si ho pořídila na zábavu, ale ve skutečnosti se mi více hodil pro školské věci. A ano, bylo tomu tak. Při škole mi hodně pomohl.

Podle mě by měl mít každý student počítač, hlavně v téhle době při době covidu. Když byli studenti doma a více s počítačem spřátelili tím myslím i děti z druhých tříd s pomocí rodiči. Na tohle bychom potřebovali kancelářský počítač.

A pokud bychom chtěli na zábavu a pařit hry od rána do večera. S přáteli multiplayer, tak bychom si měli pořídit herní počítač.