Zboží

Co je tak zajímavého na sedacích vacích

Seděl na nich už Pierre Richard – zda na nich tato francouzská herecká legenda opravdu seděla, nevíme, ale krásně barevné sedací pytle https://www.beanbag.cz/ byly součástí vybavení jeho filmového bytu ve snímku s názvem „Roztržitý“.

Barva vás dostane – také se vám zdá, že barevný svět u výrobců nábytku kamsi ustoupil do pozadí a nahradila jej šedá, černá, tmavě modrá, hnědá a další ponuré tóny barev, co se ani barvami nedají nazvat, spíše připomínají zamračenou podzimní oblohu, která vyvolává depresivní náladu? To ve světě sedacích vaků je to jiné, podívejte se na aktuální nabídky na trhu, uchvátí vás růžová, červená, sytě žlutá, fialová, nebesky modrá, hráškově i olivově zelená, rubínová nebo, vínová.

posezení na sedacích vacích

Nemusíte se obávat vzít si na sedací pytel svou oblíbenou kávu – ať už pijete s oblibou kávu s kofeinem nebo třeba kávu z cikorky (čekanky) či ájurvédskou kávu, anebo kávu nepijete vůbec a místo toho si rádi dopřejete pomerančový džus, můžete své oblíbené nápoje popíjet na sedacím vaku bez obav, že je převrhnete. Nylonové potahy velkých vaků mívají z vnitřní strany speciální vrstvu, která zabrání průniku tekutiny dovnitř, takže rozlitý nápoj jen pohodlně setřete hadříkem a vysušíte toaletním papírem, případně skvrnu snadno vyčistíte vodou s pracím gelem a s trochou sody.

modrý sedací vak

Budou vás příjemně hřát – uvnitř sedacích vaků je zpravidla výplň z polystyrenových kuliček přibližně shodné velikosti, které se dobře přizpůsobí tvaru vašeho těla. Posezení bude tudíž ergonomické a vytvarujete si jej podle potřeby. Zároveň vás polystyren bude hřát, tedy polystyren sám o sobě nehřeje, ale pouze izoluje tepelnou energii, vyzařovanou z vašeho těla.

Něco vydrží – vaky s nylonovými potahy jsou konstruované tak, aby snesly poměrně vysokou zátěž při posezení obézních lidí anebo u dětí, které si rády z vaků udělají atletické doskočiště.