Nezařazené

Historie města Mikulov


Rádi cestujete po památkách a hledáte stále nové a nové místa, kde byste se dozvěděli něco nového. Krásná kouzelná místa s historickými památky. Ať už to jsou zámky, hrady, zříceniny, kostely, kláštery nebo vyhlídkové místa. Město Mikulov má bohatou minulost a krásné pozůstatky dřívější doby. Pyšní se několika dominanty.hotelový pokoj

Historické náměstí

Náměstí bylo přesunuto do blízké vzdálenosti vstupu do zámku. V polovině sedmnáctého století tu vznikla řada renesančních domů. K zajímavosti rozhodně patří kašna, která sloužila dříve jako zdroj pitné vody pro obyvatele. Kašna má v základu sochu Pomony s rohem hojnosti a štítem rodu Dietrichsteinů. Další významnou památkou je Sousoší Nejsvětější Trojice. Také nazýván morovým sloupem.

Zámek Mikulov

Zámek byl v období válek mnohokrát vypálen a vyrabován. Nynější podoby docílil díky spolku pro obnovu Mikulovského zámku v padesátých letech. Významnými místy je sál předků a zámecká knihovna. V dnešní době se na zámku konají společenské akce a část zámku slouží jako regionální muzeum, které vystavuje zajímavé expozice. Na zámku jsou možné komentované i nekomentované prohlídky. Zámek má krásnou zámeckou zahradu.

Církevní památky

Ve městě je řada pozůstalosti z církevní oblasti. Najdete tu kostel svatého Václava, kostel svatého Jana Křtitele, Pravoslavný chrám svatého Mikuláše a křížovou cestu na Svatý kopeček. Křížová cesta je protkaná čtrnácti kapličky, kapli svatého Šebestiána a zvonicí s kaplí Božího hrobu. Cesta symbolizuje cestu Ježíše Krista z Jeruzalému na horu Golgotu. Na cestě můžete vidět jedinečné druhy porostu a vzácných květin. Místo je zapsáno jako přírodní rezervace pod názvem Svatý kopeček. Z vrcholu je krásný výhled na celé město.dopřát si saunu

Dalšími památky jsou Kozí hrádek, Dietrichsteinská hrobka, jeskyně Na Turoldu nebo pěchotní srub. K vidění je tu toho hodně a komu by to nestačilo, může se podívat do okolních měst Lednice a Valtice. Ubytování v Mikulově je jedinečným východním bodem pro vaše cesty.