Dům

Kam skladovat nepotřebné věci z domu

Našim cílem doma je, abychom měli náš dům, pokud možno co nejmodernější. Týká se to hlavně nábytku, ozdob, kytek… Někdy stačí jenom posunout pár kusů nábytku na jiné místo.
V moderně zařízeních domech už obvykle nenajdeme koberce. Možná sem tam malý kobereček, který zdobí místnost, ale koberce přes celou místnost se již delší dobu nedávají. Když už se rozhodneme zmodernizovat celý náš pokoj nebo dokonce byt, všechny ty nepotřebné věci je třeba někam dát. určitě se vám nebude chtít jen tak vyhodit nepoškozený koberec, pohovku, či komodu.stará půda.jpg
Výhodu mají ti, kteří vlastní celý rodinný domek s půdou nebo sklepem. Nepotřebné věci si pak mohou dát tam a v případě potřeby je někdy někomu prodat, darovat, nebo se nepotřebných kusů prostě zbavit. Jestliže bydlíme v bytě a nemáme možnost si nikam dát své nepotřebné věci, kam pak s nimi? Můžete se dotázat svých známých, jestli by byli ochotni vám některé věci uschovat na určitou dobu. Jedná se o známé, které máme někde na vesnici s rodinným domkem. Ideálně vaši rodiče, sourozenci… V tom případě bychom měli o náš nepotřebný nábytek či jiný materiál postaráno.
Co ale dělat v případě, že takovou možnost nemáme? Můžeme si ještě před samotnou realizací rekonstrukce zařídit obchod s někým, kdo by měl o nábytek zájem. Pak mu ho jednoduše předáte, a ještě si při tom přivyděláte. Je těžké najít někoho, kdo by měl o postarší nábytek zájem. Záleží samozřejmě na tom, jaký druh věcí prodáváme. Je rozdíl, jestli se nám v bytě válí věci ještě z období socialismu, nebo věci pár let staré.moderní gauč.jpg
Jestli se nám nepodaří najít kupce, nezbývá nám jiná možnost než se toho všeho zbavit. Tuto volbu si vybíráme teprve tehdy, když se jedná o opravdu starý nábytek, který už má svou dobu dávno za sebou. Byla by škoda nechat zlikvidovat slušně vypadající kusy pár let staré. U pohovek je to trochu jinak. Někteří lidé mají tendence si vybavovat své byty do stylu retro. Takže pokud nějakou takovou pohovku máte a chcete se ji zbavit, bez debat ji nabídněte na prodej. Může se také stát, že se kupec prostě nenajde. V tu chvíli volíme stejný způsob likvidace.
Venkovní přístřešky se také hodí jako úschovna nepotřených věcí. Ale řekněte si schválně, budete opravdu tyto věci někdy chtít z přístřešku vyklidit? Ve většině případech to končí tak, že lidé kupí další a další věci, dokud v přístřešku není k hnutí. Jen to trvá delší dobu a na kráse vaší zahrady to rozhodně nepřidá. Před zbavením se čehokoliv, zvažte nejdřív všechny možnosti a nemyslete hned na to, jak nepotřebné věci necháte zlikvidovat.