Zboží

Trápí vás hubená postava?


Zejména muži chtějí mít svalnaté tělo protože jsou přesvědčení, že jim to dodá na atraktivitě. Mnohé ženy samozřejmě milují svalnaté muže a mají vedle něj pocit že jsou chráněné. Vypadat jako Arnold ale nemůže každý, i když se o to snaží. Hodiny mučení se v posilovně u mnoha mužů prostě nefungují a nikdy nebudou, protože Arnold měl perfektní genetické predispozice pro rychlé nabírání velkého objemu svalové hmoty, což má jen pouhý zlomek mužů na celém světě. I on sám v mnoha rozhovorech prozradil že nebýt genetiky, nejspíš by nikdy nedosáhl takových úspěchů na poli kulturistiky.

fitness muž

Většina kulturistů i mužů se zájmem o fitness hledá cesty jak nabrat svaly. Je jasné že bez striktní životosprávy to nepůjde. Je nutné dodržovat přísný jídelníček s dostatkem bílkovin, protože právě ty jsou základní stavební jednotkou svalů. Pokud jich v jídelníčku nemáte dostatek a jíte málo luštěnin, masa a vajec, je nutné proteiny doplnit pomocí proteinových výrobků. Nejlepší je užívat čistý protein, který můžete vidět i v posilovnách, kde si jej sportovci dávají po tréninku.

Nabírání svalů je paradoxně ještě těžší než hubnutí a to právě kvůli genetice, kterou pro nabíhání svalů každý nemá. Pokud vás trápí spíše hubená postava bez svalů, je dobré navázat spolupráci s trenérem, který vám pomůže nejen s jídelníčkem, ale i s fitness doplňky stravy, pomocí kterých můžete nabrat svaly rychleji.

svaly muž

Pouhé cvičení a striktní dieta ale nejsou rukou úspěchu u spousty mužů, protože jak už bylo zdůrazněno, jde především o genetiku. Pokud vaše snaha nikam nevede, existuje riziko že se vydáte cestou anabolik. Steroidy rozhodně nejsou zdravé a není radno si s nimi příliš zahrávat. Některé látky jsou dokonce zakázané a je nutno dodat, že většina kulturistů kvůli užívání těchto látek nemá příliš vysoký věk dožití. Než je začnete užívat, zkuste se o nich něco dozvědět.