Zboží

Aby voda v bazénu vydržela krásně čistá…

I když je léto nenávratně pryč, péče o bazén rozhodně nekončí. Není se čemu divit, stačí chvilka nepozornosti a z průzračné vody se rázem může stát voda zakalená, takovému bazénu už pomůže jenom vypuštění. Jak se tedy přes rok o bazén starat, aby voda v něm zůstala stále průzračně čistá? V první řadě je potřeba kvalitní příslušenství k bazénu https://www.chlorito.cz/bazenove-prislusenstvi, které bude pravidelně vodu udržovat a průběžně čistit. Kvalitní písková filtrace dokáže s vodou učiněné divy, právě proto jí mnoho majitelů bazénů upřednostňuje společně s bazénovým vysavačem, který dokáže hravě vysát nečistoty ze dna bazénu. Ovšem bez chemie se s největší pravděpodobností stejně neobejdeme.

žena v bazénu

Používejte prověřené přípravky, které jsou přímo doporučené od prodejce. U nich máte jistotu, že se jedná o hygienicky a zdravotně nezávadné produkty, které jsou nejenom účinné, ale zároveň šetrné k lidskému organismu. Neověřeným, případně neznámým značkám se raději vyhýbejte, v nejhorším případě by mohly způsobit nepříjemné kožní alergie, podráždění https://www.emimino.cz/diskuse/podrazdeni-sliznice-nosu-185483/ očí nebo dokonce zdravotní komplikace delšího charakteru.

Voda je zakalená! Co teď?

S tímto jevem se velmi často setkáváme po zimě nebo v horkých letních dnech. Pomoci může rozjasňující přípravek, stejně jako kompletní filtrace vody. O poznání horší je zelená voda. S tímto jevem se setkáme v případě, kdy byla dlouhodobě zanedbávaná pravidelná údržba bazénu. I tento problém se dá vcelku jednoduše vyřešit. Pomůže šokový chlorizace společně přípravkem proti vzniku řas.

dovádění v bazénu

Slaná voda jako od moře

Nechcete bazénovou vodu zbytečně zatěžovat množstvím chemie, jedno řešení se naskýtá přímo u vás v kuchyni. Obyčejná kuchyňská sůl dokáže divy i s bazénovou vodou. Takto osolená voda se zcela obejde bez chemie a navíc není cítit chlórem. Pokožka, oči i oční sliznice nám jistě za takto ošetřenou vodu poděkují.