Zboží

Na co si dát pozor, když kupujeme sušené květiny

Asi každý z nás chce mít domov hezký a útulný. K tomu samozřejmě patří i doplňky. A mezi ně se řadí i květiny, ať už ty v květináči, ve váze, umělé, nebo sušené květiny – Florservice. Právě u těch posledních jmenovaných se zastavíme. Ač se totiž zdá, že podobně jako jejich plastové příbuzné žádnou péči nebo zvláštní zacházení nepotřebují, není to tak docela pravda.

růžové květiny

Tím prvním, co musíme udělat, když chceme koupit sušené květiny, je vybrat správný obchod. To je totiž mnohem důležitější, než se na první pohled zdá. Proč?

Faktem je, že je najdeme v nabídce prakticky všech hobby obchodů, a často jsou k vidění i v běžných supermarketech. Zde je obvykle mají v ozdobné nádobě a za přijatelnou cenu, zvlášť pokud se vám podaří chytit slevu.

Bohužel, to není zrovna nejlepší nápad, pokud chceme, aby nám dlouho vydržely. Výrobky, které se zde prodávají, se totiž zrovna nevyznačují kvalitou a ani dlouhou trvanlivostí. Ani prostředí, které je uvnitř nádoby, jim zrovna příliš neprospívá.

Navíc je tu i fakt, že zde prodejci sázejí spíše na „wow“ efekt než na vkus. To znamená, že mnohé z nich budou působit doslova jako „pěst na oko“, ať už je postavíte kamkoliv. Navíc naprostá většina z nich zabrušuje celkovým provedením až do kýče.

Pokud tedy o to opravdu stojíte, pak je nejlepší možností zajít do specializovaného obchodu, ať už kamenného nebo internetového. Sice zaplatíte více, ale jednak zde najdete podstatně větší výběr, a za druhé zde budete mít také možnost koupit skutečně pěkné a kvalitní výrobky.

žlutá květina s motýlem

Avšak ani poté, co si jej přinesete domů, není práce u konce. Musíme totiž dobře zvolit místo, kam je postavíme. Jistě, estetika je důležitá, ale aby nám dlouho vydržely, měli bychom zvolit suché místo mimo dosah přímého Slunce. Teplota by měla být stálá, ideálně pokojová, avšak to obvykle nebývá problém. Snad jen se hodí říct, že se nejedná o ideální venkovní dekoraci. Každopádně je dobré se těmito radami říct. Jen tak nám totiž budou dělat radost dlouhou dobu.