Zboží

Betonový plot je moderní způsob ohraničení zahrady

Dobře vypadá – není to nevzhledná betonová zeď, jakou známe z různých nedobytných pevností nebo věznic s ostnatým drátem. Beton je pouze základní stavební materiál a ten se odlévá do formy, jejíž tvar může mít mnoho podob. Zároveň je beton přibarvovaný v různých barevných odstínech a je snadné jej sladit podle vzorkovníku se vzhledem domu a celé parcely. Lze jej také kombinovat se dřevem, s kovovými prvky a nechat jej popínat břečťanem nebo jinou dřevinou.
Nepřeskočí jej domácí zvířata – jestliže zvolíte vhodnou výšku a povrchovou úpravu, je dobrou bariérou pro většinu domácích zvířat. Nepřeskočí jej většina psích plemen, králíci, morčata, slepice se střiženými křídly. Prohánět se po něm budou možná jen kočky.čtyři betonové dlaždice
Snižuje decibely z ulice – hluk je jedním ze stresových faktorů a někteří lékaři, kteří se zabývají výzkumem vlivu hluku na lidský organismus, potvrdili, že vyčerpává zásoby minerálních látek a přispívá k překyselení organismu. Můžeme-li jej snížit, děláme také něco přínosného pro své zdraví.
Není na vás vidět – otevřený pozemek, ohraničený pouhým pletivem, je do určité míry srovnatelný s výkladní skříní, kde jste terčem pohledu kolemjdoucích. Zahrada by měla být prodloužením obytného prostoru, kde se cítíte dobře, chráněni, a v bezpečí. Vystavit se pohledům ostatních lidí můžete na ulici, ale na vlastním pozemku to přece jen stojí alespoň za zvážení.
Chrání i kolemjdoucí – z minulosti jsou známy případy, kdy pes poranil školáky, kteří se při cestě ze školy pohybovali v blízkosti plaňkového nebo pletivového plotu. Nepříjemný je také štěkající pes velké rasy, který pomyslně útočí na každého, kdo se prochází po chodníku. Betonový plot https://www.montazmpc.cz/ brání psovi ve výhledu a zároveň snižuje účinnost pachové stopy, takže o jeho přítomnosti za plotem mnozí chodci ani neví.kamenné zdivo
Doplňková řešení – tvarová variabilita umožňuje ploty stavět v různých výškách a vzdálenostech, tímto způsobem lze od sebe oddělit i část pozemku na okrasnou a užitkovou, oddělit zahradní altán či terasu s pergolou, různé přístavky, kůlny, kotce pro zvířata, kompostéry, užitkové záhony, bazén, a mnoho dalších staveb.