Zboží

Betonový plot je moderní způsob ohraničení zahrady

Dobře vypadá – není to nevzhledná betonová zeď, jakou známe z různých nedobytných pevností nebo věznic s ostnatým drátem. Beton je pouze základní stavební materiál a ten se odlévá do formy, jejíž tvar může mít mnoho podob. Zároveň je beton přibarvovaný v různých barevných odstínech a je snadné jej sladit podle vzorkovníku se vzhledem domu a celé parcely. Lze jej také kombinovat se dřevem, s kovovými prvky a nechat jej popínat břečťanem nebo jinou dřevinou.
Nepřeskočí jej domácí zvířata – jestliže zvolíte vhodnou výšku a povrchovou u úpravu, je dobrou bariérou pro většinu domácích zvířat. Nepřeskočí jej většina psích plemen, králíci, morčata, slepice se střiženými křídly. Prohánět se po něm budou možná jen kočky.čtyři betonové dlaždice
Snižuje decibely z ulice – hluk je jedním ze stresových faktorů a někteří lékaři, kteří se zabývají výzkumem vlivu hluku na lidský organismus, potvrdili, že vyčerpává zásoby minerálních látek a přispívá k překyselení organismu. Můžeme-li jej snížit, děláme také něco přínosného pro své zdraví.
Není na vás vidět – otevřený pozemek, ohraničený pouhým pletivem, je do určité míry srovnatelný s výkladní skříní, kde jste terčem pohledu kolemjdoucích. Zahrada by měla být prodloužením obytného prostoru, kde se cítíte dobře, chráněni, a v bezpečí. Vystavit se pohledům ostatních lidí můžete na ulici, ale na vlastním pozemku to přece jen stojí alespoň za zvážení.
Chrání i kolemjdoucí – z minulosti jsou známy případy, kdy pes poranil školáky, kteří se při cestě ze školy pohybovali v blízkosti plaňkového nebo pletivového plotu. Nepříjemný je také štěkající pes velké rasy, který pomyslně útočí na každého, kdo se prochází po chodníku. Betonový plot https://www.montazmpc.cz/ brání psovi ve výhledu a zároveň snižuje účinnost pachové stopy, takže o jeho přítomnosti za plotem mnozí chodci ani neví.kamenné zdivo
Doplňková řešení – tvarová variabilita umožňuje ploty stavět v různých výškách a vzdálenostech, tímto způsobem lze od sebe oddělit i část pozemku na okrasnou a užitkovou, oddělit zahradní altán či terasu s pergolou, různé přístavky, kůlny, kotce pro zvířata, kompostéry, užitkové záhony, bazén, a mnoho dalších staveb.