Nezařazené

Co proti kašli?

Nejprve je třeba rozlišit, o jaký kašel se jedná. Zda se jedná o suchý, dráždivý kašel, anebo o vlhký kašel a nekombinovat přípravky, které ředí hleny a podporují kašel, společně s přípravky, které kašel potlačují. Jednou výjimku mohou tvořit bylinky, které často pomáhají jak na suchý a dráždivý kašel, tak proti vlhkému kašli současně.
krájení cibule
·         Cibule
Pokud vás trápí suchý, dráždivý kašel, může vám pomoci cibulový čaj, nebo cibulový sirup. Jednu až dvě cibule pokrájíte na malé kousky, které smícháte s polévkovou lžící cukru, anebo medu. Tuto směs potom uložíte do uzavíratelné sklenice a ponecháte několik hodin vylouhovat. Cibule pustí šťávu, která se užívá před jídlem na lžičce. Cibulový čaj si připravíte tak, že dvě středně velké cibule oloupete, nakrájíte na čtvrtky, či silnější kolečka, zalijete půl litrem vody a ponecháte asi čtvrt hodiny vařit. Pro silnější účinky se doporučuje s cibulí povařit také několik snítek hřebíčku, nebo lžičku mletého anýzu.
·         Podběl
Na suchý kašel je vhodnou bylinkou rovněž podběl lékařský. Čaj z podbělu, který je oslazený medem vám pomůže ochránit podrážděné sliznice. Zároveň čaj napomáhá vykašlávání. Je výborným a účinným prostředkem při zánětu průdušek a astmatu.
lahvička s léky
·         Lékořice
Výbornou bylinkou proti suchému a dráždivému kašli je kořen lékořice. Právě lékořice napomáhá zmírnit záněty dýchacích cest a tlumí dráždivý kašel.
·         Vincentka
Proti dráždivému kašli vám může pomoci Vincentka, kterou mírně ohřejete. Teplá Vincentka ulevuje od kašle a podrážděného krku.
·         Tymián
Tymián má silné antibiotické účinky. Obsahuje rovněž silice, které usnadňují odkašlávání a pomáhají zředit hleny.
·         Divizna
Proti kašli a celkovému odhledění organismu vám také pomůže bylina divizna. Divizna se doporučuje užívat jak při nachlazení, tak i při suchém a také vlhkém kašli.