Dům

Druhy fasád

Dilema, které řeší všichni stavebníci po dokončení stavby rodinného domu, bývá stejné. Jaký druh fasády zvolit, aby splnila všechny parametry, které jsou potřeba. Možností je v současné době více, takže si určitě vybere každý. A to nejen podle tepelně izolačních vlastností. I barevná škála, kterou je možno na fasádu aplikovat, nabízí mnoho barevných odstínů. Výběr vhodné fasády by měl do budoucna ladit i s plánovaným vzhledem zahrady.
Vstupní fasáda domu

Dřevěné fasády – zajišťují dobrou tepelnou izolaci, na zvýšení odolnosti proti povětrnostním vlivům je potřebná před instalací důkladná impregnace, vyžadují častější údržbu.

Obkladové cihly – jsou bezúdržbové, zaručují dlouhou životnost a dobrou tepelnou izolaci, pro svoji vyšší hmotnost vyžadují vytvoření podpůrného systému při jejich instalování na dům.

Plechové fasády – nabídkou různorodých barev a tvarů vytváří moderní vzhled domu, izolační vlastnosti jsou průměrné při silných nárazech větru hrozí deformace.

Přírodní kámen – dobře odolává povětrnostním vlivům, tradiční stavební materiál, který udržuje přirozený celkový vzhled domu, mezi nejčastěji používané patří pískovec, travertin, břidlice, žula či mramor.

Umělý kámen – vytváří různé tvary, jeho barevnost umožňuje vytvářet originální kompozice, má oproti přírodnímu kameni nižší hmotnost a přídavnými surovinami se mu dá cíleně přidat otěruvzdornost, mrazuvzdornost a protiskluzová úprava.
Nová fasáda na domě

Fasádní omítky minerální – jsou prodyšné a nehořlavé, oblíbené jsou pro svoji nízkou cenu, nátěry se mohou provádět až po vyzrání základní omítky.

Fasádní omítky silikonové – nabízí vysokou odolnost proti nečistotám i povětrnostním vlivům, dlouhou životnost, nanášet se mohou až na podkladový penetrační nátěr.

Porolit – je omítka nové generace, nástřikový omítkový systém, který usnadňuje práci, je vysoce termoizolační – odolný na pronikání vody.