Zboží

Jak vybrat svatební šaty

Čím více se ten velký den blíží, tím více věcí ze seznamu je třeba odškrtnout. Od zařízení místa, občerstvení, dekorací, obřadu po dort a v neposlední době samozřejmě nejdůležitější součást tohoto dne – nevěstiny šaty. Každá žena chce být co nejkrásnější nevěstou, proto je třeba pečlivě vybírat nejen podle vzhledu, který je ale samozřejmě tím prvním, co volbu ovlivní. Žena v této róbě bude po celý den a je proto třeba klást také velký důraz na pohodlí. V nabídce je spousta stylů i barev – s korzetem nebo bez, jak dlouhé rukávy, ramínka či zcela bez, jak mají být zdobené, jaký bude styl sukně a mnohé další.nevěsta a svatebčané
Nejlépe nevěsta udělá, když styl šatů přizpůsobí typu postavy, který má. Tehdy se na ní budou vyjímat, potrhnou její krásu a skryjí nedostatky. Takže jaké typy postavy známe a co se pro který hodí?

  • Hruška je označení pro postavu, u níž jsou boky širší než ramena.

Zde je třeba zakrýt dolní partie a zvýraznit ty horní. Hodí se proto střih sukně A nebo empirový, pro zvýraznění horních partií se pak doporučuje korzet bohatě zdobený či šaty s odhalenými zády. Nehodí se příliš bohatá sukně.

  • Obdélník označuje postavu s nevýrazným pasem a boky skoro stejně širokými jako ramena.

Je nutné posílit ženskou postavu a zvýraznit křivky, čemuž pomůže bohatě nabíraná sukně, zvýšený pas či odhalená záda a ramena.svatební kytice

  • Jablko je typické pro štíhlý hrudník, širší pas a vystouplé bříško.

Nejdůležitější zde je zakrýt kulatější bříško a celkově vytvarovat pas. Tomuto účelu skvěle poslouží korzet, empirový střih či velká sukně začínající již pod prsy. Zdobení v horních partiích by mělo být spíše střídmé, ramena a paže by měly zůstat odhaleny, aby opticky nezvětšovaly objem.

  • Přesýpací hodiny charakterizují ženu s úzkým pasem a hezkými křivkami.

Toto je nejlepší typ postavy, kde není třeba nic schovávat. Žena s takovou postavou si může dovolit takřka cokoliv. Pro zvýraznění štíhlého pasu volí přiléhavý a bohatě zdobený korzet.

  • Obrácený trojúhelník značí širší ramena, nenápadný pas a nenápadné boky.

Protože je zde výraznější horní polovina těla, je zde třeba zvýraznit tu dolní. Toho lze docílit zajímavou širokou sukní a velmi jednoduchým korzetem s odhalenými rameny. Výstřih ve tvaru V opticky zúží hrudník, což ubere na objemu horních partií. Vyvarovat by se ženy měly úzkým sukním.
Pokud chcete zjistit více, inspirujte se článkem o svatebních šatech Girltime, kde najdete další užitečné typy.