Peníze

Posezení s přáteli, odpolední oddech po nedělním obědě, bezpečné místo pro dětské hry


To vše slibuje zahradní altán. Dřevěná stavba, která už zdobí zahrady a parky stovky let a mezi lidmi jsou tyto pěkné a originální stavby oblíbené.

Zahradní altány už znáte z historických filmů. Lidé si v nich domlouvali tajná dostaveníčka, schovávali se v nich před nepříznivým počasím anebo si v nich jen odpočívali třeba s dobrou knihou nebo s košíkem vlněných klubíček a jehlicemi.

altánek

Zřídit si zahradní altán je praktické a není na tom nic těžkého. Musíte udělat jen dvě věci:

– připravit si vhodný terén

– vybrat si na stránkách prodejce ten ideální model právě pro vás

Nový zahradní altán je praktická a krásná dekorace, kterou vám budou závidět všichni sousedi a k jeho stavbě nepotřebujete žádné úřední potvrzení. Jen se doporučuje pro dobré sousedské vztahy dát sousedům vědět před tím, než se altán postaví a pokud to jde, neumisťovat stavbu až na hranice pozemků, abyste sousedy nerušili, v případě, že si budete v altánku dělat třeba rodinou oslavu.

Altánek1

Celý altán obdržíte po objednání až do domu, precizně připravené dřevěné díly už chybí jen sestavit dohromady. To už by měl zvládnout i průměrně zdatný kutil s pomocníkem.

Spolu s dodávkou dřeva obdržíte i kompletní sestavu spojovacího materiálu, který budete k práci potřebovat. Všechny dřevěné díly jsou ošetřené ekologickým ochranným prostředkem, a to pod tlakem, což zajistí prostoupení ochranného prostředku až do hloubky dřeva.

K zahradnímu altánu si můžete objednat i zástěny, podle svého vkusu, nebo třeba ve stejném stylu zhotovené truhlíky na květiny, abyste si okolí pěkně vyzdobili.

I v případě, že nejste ten tip kutila a neumíte vzít šroubovák do ruky, nemusíte zoufat a k zakoupenému dřevěnému altánu si můžete sjednat i instalaci. Stavba sice vyjde dražší, ale zase to máte bez problémů a jen si naplánujete pořádnou oslavu, abyste s přáteli altán pořádně pokřtili. A nezapomeňte pozvat sousedy.