Zboží

Zdravý pitný režim

Také milujete celý den něco dobrého popíjet? Nemáme samozřejmě namysli alkohol, ale zdravé nápoje, které jsou dobře ochucené a dodají vám během celého dne dostatek vitamínů a minerálů.

Začneme asi u těch nejhorších variant nápojů, kterým byste se rozhodně měli vyvarovat ve vašem běžném režimu – nepočítají se totiž do pitného režimu a měli bychom je konzumovat co nejvíce. Jsou to převážně tekutiny, které obsahují vysoké množství cukru nebo jiných chemických látek, které rozhodně v našem těle nepotřebujeme a jejich dlouhodobý zvýšený příjem nám spíše škodí. Do této skupiny nešvarů patří kromě již zmíněného alkoholu také všechny slazené limonády s bublinkami, které tak milujete, a přesto jistě dobře víte, že se jich musíte časem vzdát. Veškeré šťávy, uměle vyrobené a obsahující velikou spoustu umělých sladidel, ledové čaje a dokonce i některé džusy. Kapitola džusů je samozřejmě na delší rozbor, nicméně ideální je u všech kupovaných nápojů číst pečlivě etiketu a zajímat se o to, co obsahují.

pitný režim

Když už jsme si probrali to, co bychom pít neměli, dostáváme se k seznamu produktů, které sice pít můžeme, ale nemůžeme je zahrnout do našeho pitného režimu. Jsou to zejména polévky, veškeré nápoje s bublinkami a ochucené tekutiny zmíněné výše, dokonce ani čiré vývary, které můžete konzumovat v rámci detoxikace.

limonáda s citronem

Do kolonky pitného režimu bychom tedy měli řadit primárně čistou vodu. Chápeme ale, že byste očekávali i něco více chutného a zdraví prospěšného, něco, co vás nakopne a navíc, zejména v letních měsících, vám zajistí potřebný pocit osvěžení. Nabízíme proto variantu jedlé sody. Účinek jedlé sody na zdraví https://www.nakliceno.cz/blog-o-zdrave-vyzive/pripravte-si-osvezujici-napoj-z-jedle-sody-pro-zdravi/ je velmi bohatý, jednak vám pomůže od pálení žáhy a překyselení organismu, a jednak si z ní můžeme vyrobit skvělý letní drink, který se stane jistě brzy oblíbenou součástí vaší denní rutiny. Stačí jedlou sodu smíchat s trochou vody a šťávou z citronu nebo třeba z limetky. Přidejte ještě čerstvou mátu a máte dokonalé spojení chutí a pocit nasycení díky bublinkám.