PC

Razítkujeme

Nikdy jsem nechápu proč ten význam takové zbytečnosti. Pokud budu chtít něco zfalšovat, tak razítko je to nejmenší. Nota bene, že se s tím ani nemusím moc dřít, ale nechám si jej udělat. Nebo se podezřelá razítka nesmějí vyrábět?

A pak mne někdo poučil, o razítku kulatém, že tyto jsou ještě důležitější než ta klasická, tedy většinou obdélníková. Tak u mne stoupla jejich vážnost. Vždy když jsem obdržel nějaké lejstro, vyžadoval jsem na něm kulaté razítko. To proto, aby onen papír vypadal ještě důležitější a s tím i jeho majitel. Jenže když mne vyhodili asi po desáté, tak mne to přestalo bavit. Kulatá razítka se nepěstovala jen tak. Asi si jej člověk musel nějak zasloužit nebo co. Nevím jak. Asi svým krasopisným podpisem, nebo vizáží. Možná také tím, v čem na ten či onen úřad přišel. Opravdu se mi to nepodařilo zjistit.

kulatá razítka

Jednu dobu jsem zvažoval, že si nechám také vyrobit razítko a schválně kulaté. Se jménem a příjmením i adresou. To bude paráda. Bude ze mne velký pán. A tak jsem navštívil jednoho doporučeného známého a za malý obol mu práci zadal. Leč razítka jsem se nedočkal, neb onen muž prý odjel na dovolenou. To říkali jeho známí, ale razítko mi na to nedali. Druzí však tvrdili, že ten muž úpí v kriminále. Nu, vezmi to nešť.

Ono v těch časech sehnat někoho kdo tyto věci vyrábí, ergo, švihá je jako Baťa cvičky, nebylo snadné a než jsem někoho splašil, už jsem po vlastním razítku netoužil.

Dneska to již takový problém není a žádaný předmět vám vyrobí v každém větším městě. A dokonce ihned.

poštovní razítka

Výroba razítek na počkání Praha je toho klasickým příkladem. Zákazník přijde, vysloví své přání a odchází s kýženým předmětem v kapse, nebo v kufříku. Ano, takový fofr to dnes je. A vše za pár peněz, které nepoloží ani novou firmu, ani něco jiného. Takže pokud potřebujete razítko, víte, kam a na koho se obrátit.