Byznys

Investice do zlata

Zlato je po dlouhé roky velmi stabilní komodita, do které se oplatí investovat z dlouhodobého hlediska. Je také nakupované za účelem ochrany našich naspořených peněz proti znehodnocení. Lidé si tedy pořizují investiční zlato v podobě zlatých mincí, slitků nebo zlatých cihel. Nejmenší hmotnost zlaté cihly je 1 g, dále se obchoduje se zlatými uncemi, která je 31,01 g. Snadným způsobem jeho nákupu je přes internet. Kromě toho lze pak vyřídit i následný výkup.
graf vývoje na burze
Rok 2019 je ve znamení úspěšného investování do této komodity. Důvodem byla obchodní válka mezi Spojenými státy americkými a Čínou a také díky zájmu o něj centrálními bankami. Od roku 2010 má nejlepší výsledky. Důvodem je ekonomický růst a hlavně silný pracovní trh, který působí proti jeho růstu. Dle statistik od roku 2013, konkrétně v září tohoto roku, bylo na svém maximu. Jaký bude vývoj v nadcházejícím roce 2020? Je zřejmé, že obchodní spory mezi Čínou a USA se budou řešit nadále, očekává se i napětí u blížících se voleb v Americe. Dle predikcí, by v příštím roce 2020 měla být cena zlata nadprůměrná, avšak nebude úplně nejvýnosnější komoditou. Očekává se upuštění investorů od rizikových akcií. Ale i tak by právě akcie měly být výnosnější, dále pak nemovitosti nebo kovy průmyslového původu. Na trhu je řada společností prodávající investiční zlato. Mnoho lidí upřednostňuje jeho nákup přímo přes finančního poradce, který spolupracuje s touto firmou. Klient, který má zájem o investování, sepíše prostřednictvím poradce smlouvu.
zlaté cihly
Výhodu je, že jsou mu vysvětleny veškeré náležitosti smlouvy, co vše obsahuje investice, jaký je současný vývoj trhu nebo i očekávání na další léta. Klient nemusí posílat najednou celou částku na minimální hmotnost cihly, ale může si na ni našetřit, dle sjednaných měsíčních příspěvků ve smlouvě. Po dovršení částky mu pak společnost pošle například 1 g cihlu a tak to pokračuje dále.