Zboží

Pomocníci na předvánoční úklid

Většina lidí se těší na Vánoce, na atmosféru, která kolem panuje a na čas strávený s rodinou a přáteli. Na co se však netěší, je předvánoční úklid. I zde platí heslo, jaké si to uděláš, takové to máš. Pokud si Vánoce představujete jako svátky klidu a odpočinku, tak nic není ztraceno. V první řadě, nic se nesmí přehánět. A udřít se k smrti jen proto, že možná přijde nějaká návštěva, také není to pravé ořechové. Do úklidu můžete zapojit všechny členy rodiny včetně manžela. Také doma žije, tak přeci může přiložit ruku k dílu. Aby to ale nebyla taková otročina, můžete si přizvat šikovné pomocníky na úklid.Kbelík s hadrem.jpg
Vysavač na okna
Jde vlastně o stěrku, která je vybavena odsáváním vody. Lze pořídit i sada s nadstavci na mytí. Okno umyjete a pak už jen zapnete stěrku a přebytečnou špinavou vodu vysajete. Díky tomu odpadá pracné leštění. Jediné, kde je potřeba trochu zasáhnout hadrem, jsou rohy okna. Ale to už je opravdu maličkost. Za mě je to velká úspora času. Ještě by to chtělo i něco na rámy oken, ty budete muset vzít bohužel po staru.
Robotický vysavač na podlahy
Pokud máte doma zvířátko nebo děti, určitě tohoto pomocníka oceníte. Po odchodu z domu ho zapnete a on hezky vykoná práci za vás. Ušetří hlavně každodenní vysávání drobků či chlupů, které se, ať chceme či ne, stále tvoří. Jednou za čas, ale budete muset použít klasický vysavač. Především tam, kam se robotický nedostane (rohy, úzké prostory, aj.)Žena, která uklízí.jpg
Parní čističe
Tito pomocníci mají všestranné využití. Umožní vám čištění bez chemie, kdy díky vodní páře zabijete většinu všech bakterií. Čistič využijete v celém domě. Jak na čištění podlah, tak i koupelen či oken. Pomůže vám od špíny, mastnoty či vodního kamene. Úklid s ním může být hračka, je však třeba vybrat kvalitní produkt.
Mop
V případě, že se vám nechce investovat do parního čističe, na řadu přichází starý dobrý mop. V nabídce najdete nepřeberné množství, ale ne každý nám skutečně usnadní práci. Jako dobrá vychytávka mi přijde mop značky vileda s kýblem se šlapacím pedálem. Díky tomuto mechanizmu účinně a velmi rychle zbavíte mop přebytečné vody, podlahu vytřete bez zbytečných louží a brzy tak můžete po vytřených plochách zase chodit.