Nezařazené

Letní hudební festivaly 2018

Již každoročně se hudební fanoušci těší na další ročníky jejich oblíbených hudebních festivalů. Buď mají jeden svůj oblíbený, nebo jich obrážejí více. Pojďme se podívat, na co se můžeme těšit v letošním roce.
Standardně na jaře rozjíždějí festivalovou sezónu Majálesy. A to ve velkých městech jako Praha, Brno, Plzeň, Hradec Králové a Pardubice. Jedná se o jednodenní hudební akci, kterou pořádají studenti. Každoročně se tak na podiích vystřídá řada českých zpěváků a hudebních skupin. Obliba této akce je rok co rok velká, proto jistě ani letošní ročník nebude, co se návštěvnosti týče, výjimkou. Alespoň tomu napovídá fakt, že mnohdy už jsou lístky dávno vyprodané. Zmíněné akce proběhnou v dubnu a v květnu.
live koncert

Letní sezóna je nabitá

Mezi další české kulturní festivaly s českými interprety patří České hrady. Ty startují v červenci na zřícenině hradu Točník a končí v srpnu na hradě Bezděz. Celkem tak proběhne 8 víkendových akcí v lokalitách kolem známých českých hradů.
Zástupci největších hudebních akcí v České republice jsou i nadále festivaly Votvírák, Colours of Ostrava, Rock for People, Masters of Rock, Hip Hop Kemp, Let It Roll, Benátská noc a Sázavafest. Jde o tradiční velké akce, které jsou velmi populární i mezi návštěvníky ze zahraničí. A jejich letošní program je dost nabitý. Liší se hlavně stylem hudby nebo kulturním vyžitím, některé z nich nabízí kromě hudebních akcí také akce divadelní, nebo jinak umělecky zaměřené.
kytarista v košili

Světové hvězdy na českých podiích

Letos to bude určitě dost zajímavé. V Hradci Králové proběhne již 24. ročník multi žánrového festivalu Rock for People a rozhodně je na co se těšit. Jako hlavní interpret totiž vystoupí legendární The Prodigy! Colours of Ostrava láká na amerického rappera Pharrella Williamse nebo britskou zpěvačku Jessie J. Milovníky tvrdší hudby zase jistě potěší účast finské hard rockové kapely Lordi. A tak bychom mohli pokračovat dále. Spousta účinkujících ještě není potvrzena a programy jednotlivých festivalů také ještě nejsou finální. Lze tedy ještě další milá překvapení očekávat. Vstupenky všech druhů jsou stále v prodeji.