Online

Neúčelová hypotéka

Klasickou hypotéku zná snad každý, i když jí nemáte zařízenou. Jestliže vlastníte nemovitost, můžete jí využít jako zástavu a buď bankovní či nebankovní společnost Vám půjčí peníze zhruba v její hodnotě. Hypotéku můžete splácet v dlouhém časovém období, až 30 let a důležité je, že je účelová. Tudíž finanční prostředky, které získáte, musí použít na záležitost, která je spojená s nemovitostí, stavba nemovitosti, koupě či rekonstrukce. Proto tedy nejde jít například do autosalónu a koupit si nové auto.

papírové bankovky

Jestliže potřebujete větší obnos peněz a vlastníte nemovitost, kterou by šlo zastavit, peníze které byste získali, chcete využít právě na koupi nového automobilu, nebo na úplně něco jiného, pak toto řeší americká hypotéka. Ta je ve svém principu stejná, jako klasická hypotéka, jen je tedy bezúčelná.

Jaký je úrok americké hypotéky?

Určitě má větší úročení, než je u klasické hypotéky. S americkou hypotékou totiž je větší riziko, tudíž nabízený úrok se bude zvyšovat. Dále se dá říct, že se jedná o neznámý produkt a pořád není na trhu, tak velká konkurence, která by úrok snižovala. Úrok u americké hypotéky, se tedy pohybuje něco mezi 5 až 8 procenty, což je o dost víc než u klasické hypotéky.

žena a podnikání

Co je tedy americká hypotéka bez registru?

Americkou hypotéku bez registru nabízejí pouze nebankovní společnosti. Hypotéka bez registru nebankovnihypoteky má též velmi dobré podmínky na její vyřízení. V bance s touto hypotékou nepochodíte, jelikož nahlížejí do bankovního registru. Ten zobrazuje všechny klienty bank na našem území, kteří měli úvěr. Jestliže je v registru uvedeno, že dříve nesplácel, tak jak bylo domluveno, banka mu nic nepůjčí. Pokud do této kategorie spadáte, musíte o tento produkt požádat nebankovní společnost. U nich v nabídce, se totiž nabídka americké hypotéky bez registru vyskytuje.

Americká hypotéka bez registru má větší úrok, než je u klasické hypotéky a to o dost více. Jelikož hrozí velké riziko, musíte počítat s úrokem až deset procent. Parametry jsou skoro stejný jako v bankách.

4.5/5 - (2 votes)