PC

Pomoc seniorům při práci s počítačem

Pokud máte ve svém okolí někoho staršího, kdo teprve objevuje výhody a taje nových technologií, pravděpodobně si nebude hned se vším umět pomoci sám. Bude tedy potřebovat vaši pomoc, případně někoho jiného. Možná jste sám teprve technologický začátečník a nevíte si se svým zařízením rady určitě oceníte pár užitečných rad.Důchodce, počítač, park
Pečlivě si zapisujte hesla a přihlašovací údaje
Internet je plný různých portálů, kde budete potřebovat své přihlašovací údaje. Pokud je ovšem zapomenete, potřebujete další a většinou systém webových stránek bývá nastaven tak, že budete potřebovat i další e-mail, tudíž zapomětlivý člověk založí více účtů a následně mezi nimi má velký zmatek. Proto si pečlivě zapisujte jednotlivé přihlašovací údaje a mějte je v dohledatelné formě například v zápisníku. Není od věci také volit přihlašovací údaje stejné nebo podobné, aby se vám dobře pamatovali, dbejte ovšem například na sílu vašeho hesla.
Ptejte se na rady mladších
Vaše vnoučata nebo děti vám v tomto ohledu mohou velice pomoct. Mladší lidé jsou s technologiemi více spojeni a umí se v nich pohybovat. Mohou vám tedy pomoci při nastavování zařízení nebo při zakládání účtů.
Čtěte návody
U každého zařízení by měl být papírový návod. Byť u některých zařízení nemusí být v češtině, nezoufejte, pokud zboží totiž není zakoupené přes internet, zaměstnanci prodejny vám jistě rádi pomohou.Tablet, vyhledávač, technologie
Zeptejte se na rady už při koupi
Zaměstnanci obchodu, ve kterém nový počítač kupujete, by vám měli pomoci jak při výběru zboží, které bude vyhovovat, tak při nastavování různých základních funkcí. Ze začátku vám například můžou nastavit a nainstalovat nějaké užitečné aplikace nebo ukázat přístup na internet.
Neustále se vzdělávejte
Pokud máte trochu času, zkuste jej věnovat právě práci s novým zařízením. Dostanete se tak do světa na obrazovce a časem se budete cítit ve virtuálním světě jako doma.